Druk 3d w stomatologii

druk 3d stomatologia

Druk 3d już dawno wywalczył swoje miejsce w medycynie. Szybkość tworzenia prototypów, niskie koszty produkcji oraz praktycznie nieograniczone możliwości na gruncie projektowania 3d sprawiły, że jest on szeroko stosowany w różnych obszarach medycyny. Jedną z bardziej znanych dziedzin medycyny, w której dość często wykorzystuje się możliwości tej technologii jest stomatologia.

Głównym powodem zainteresowania drukiem 3d wśród stomatologów jest szybkość uzyskania końcowego produktu. Pozwala to na szybszą obsługę pacjentów oraz bardziej dokładne wytworzenie produktów medycznych. Typowe zastosowania druku 3d w dentystyce to wytwarzanie modeli łuków zębowych, szablonów dentystycznych, nakładek ortodontycznych oraz łączników implantologicznych. Tworzy się je z mas biokompatybilnych, które są drobiazgowe przetestowane i dopuszczone do sterylizacji przez renomowane jednostki badawacze.

Dużą korzyścią ze stosowania druku 3d w stomatologi jest przejście z produkcji analogowej na cyfrową. Pozwala to na większą dbałość o detale i elastyczniejsze modelowanie produktów medycznych. Nowoczesne drukarki 3d stosowane w stomatologii pozwalają na tworzenie produktów dentystycznych z dokładnością do 25 mikrometrów. Kolejnym plusem drukarek 3d jest ograniczenie ludzkiego błędu. Jeśli dentysta dysponuje skanerem wewnątrzustnym i odpowiednim oprogramowaniem CAD/CAM, to większość pomiarów oraz newralgicznych procesów związanych z produkcją wyrobów medycznych jest realizowana automatycznie.

Więcej kompleksowych informacji na temat druku 3d znajdziesz na stronie https://cubicinch.pl/. Jeśli chcesz korzystać z profesjonalnych  usług druku 3d na terenie Krakowa lub Wrocławia, to również zapamiętaj ten adres!