WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA CERY DOJRZAŁEJ

szczęśliwe kobiety

Każdy organizm starzeje się w trochę innym tempie, zawsze jednak proces ten przejawia się najpierw poprzez wygląd skóry. Pokazuje ona jasno, jakie zmiany zachodzą wewnątrz naszego organizmu. Musimy być świadomi, że z biegiem czasu nasz metabolizm będzie coraz bardziej spowalniał, czego efektem będzie między innymi cieńsza, dużo bardziej wiotka skóra, na której będzie pojawiać się coraz więcej zmarszczek.

Tak naprawdę proces ten rozpoczyna się już po 25 latach życia, jednak o cerze dojrzałej możemy mówić około 45 roku życia. Czasami trochę wcześniej, w innych przypadkach trochę póżniej – wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań hormonalnych, trybu życia, genów oraz prowadzonej pielęgnacji skóry. W okresie tym warto na pewno zaopatrzyć się w dobry krem przeciwzmarszczkowy. Pomoże nam on trochę powstrzymać bieg czasu i zachować dłużej młody wygląd. Z racji tego, że skóra staje się coraz bardziej delikatna powinniśmy wybierać raczej kosmetyki naturalne, a nie naszpikowane toksycznymi składnikami środki.

Nie zapominajmy, że wielu producentów kosmetyków kieruje się tylko i wyłącznie zyskiem, a oferowane przez nich produkty mogą nam często zaszkodzić. Warto więc poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiednich peelingów czy też wydać parę złotych więcej na lepsze kosmetyki z alg, mydła, masła do ciała czy szampony Monat. W dłuższej perspektywie te inwestycje zwrócą nam się z dużą nawiązką. Nie zapominajmy również o codziennej pielęgnacji i życiu według zasad wellness, bo to zawsze wróci do nas potem w postaci lepszej kondycji, prezencji i dobrego samopoczucia.