Zawód: konsultantka kosmetyczna

kobiety

Rynek pracy roi się od niepewnych ofert pracy, dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób podchodzi dość krytycznie nawet do propozycji, które wcale naciągane nie są. Dobrym przykładem może być tu praca jako konsultantka firmy kosmetycznej – jeśli podejmujemy współpracę z firmą o ugruntowanej renomie możemy mieć pewność, że wszystko będzie jak trzeba. Klarowne zasady współpracy i dochody zależne tylko od naszego zaangażowanie to tylko część z zalet takiej kooperacji.

Praca konsultantki kosmetycznej polega przede wszystkim na sprzedaży kosmetyków oraz udzielaniu profesjonalnego wsparcia na etapie ich doboru. Zwykle otrzymuje ona katalog produktów, który zawieraj promocyjne oferty i pozwala nabyć konkretne produkty kosmetyczne (np. peeling z alg, masło do ciała z alg, mydło z algami) w dobrych cenach. Główne zadanie jakie musi wykonać konsultantka to stworzenie sieci kontaktów, które pozwolą na dystrybucję kosmetyków. Im większa liczbę odbiorców znajdzie, tym większe otrzyma wynagrodzenie. Zazwyczaj na początkowym etapie otrzymuje ona minimum 20% ceny każdego produktu. Po zebraniu zamówień od klientów, konsultantka kosmetyczna przesyła zamówienie zbiorcze i dostarcza kosmetyki Monat osobom, które je zamówiły.

Najlepsze konsultantki kosmetyczne z biegiem czasu zaczynają zwykle zajmować się również równolegle rekrutacją oraz budowaniem własnych zespołów sprzedażowych. Szkolą one nowe konsultantki i wprowadzają je w tajniki sprzedaży bezpośredniej oraz profesjonalnego doradztwa kosmetycznego. Ich zarobki zwiększają się dzięki takim działaniom, bo otrzymują one procent od ogólnego obrotu stworzonego przez grupę konsultantek, którymi zarządzają.

Aby zostać konsultantką firmy kosmetycznej wystarczy przesłać wniosek za pomocą strony internetowej lub zgłosić się do najbliższej konsultantki, która prowadzi obecnie nabór i szkolenie. Co istotne, nowe konsultantki mogą w każdej chwili się wycofać, bez ponoszenia dotkliwych konsekwencji.